کاهش کلسترول به کمک مصرف کلم

تحقیقات نشان داده است که کلم پیچ می تواند کلسترول خوب با نام مستعار لیپوپروتئین با چگالی بالا یا HDL و کاهش کلسترول بد (معروف به لیپوپروتئین با چگالی کم یا LDL) را کاهش دهد، با یک مطالعه گزارش شده است که افزایش 27 درصدی در اولی و کاهش 10 درصدی در دومی پس از نوشیدن آب کلم پیچ به مدت 12 هفته. آمار فروش کلم پیچ صادراتی به دلیل این خواص این روزها افزایش پیدا کرده است.

اما به یاد داشته باشید: همیشه بهتر است به جای آب‌گیری، با خوردن کل برگ ‌ها به فواید فراوان کلم پیچ دسترسی پیدا کنید.

وقتی آب سبزیجات و میوه‌ها را می‌گیرید، محتوای فیبر بسیار مفید آن‌ها را از بین می‌برید، که – در میان سایر مزایای سلامتی برای حمایت از سلامت روده بسیار مهم است. و نیازی نیست که به شما بگوییم که سلامت روده چقدر برای سلامت کلی شما  ذهن و بدن مهم است.

کلم به ازای هر 10 کالری، 1 گرم فیبر دارد. این به شما کمک می کند تا سیر شوید، بنابراین کمتر غذا می خورید. همچنین شما را منظم نگه می دارد و می تواند به کاهش کلسترول “بد” (LDL) و کنترل قند خون شما کمک کند. کلم همچنین دارای مواد مغذی است که پوشش داخلی معده و روده شما را قوی نگه می دارد.

بهبود وضعیت پوست و مو با کلم پیچ

کلم پیچ سرشار از ویتامین A است، خانواده‌ای که رتینول – می‌دانید که ماده فعال مراقبت از پوست فوق‌العاده مؤثر که به دلیل فواید جوان‌سازی و ضد پیری آن تبلیغ می‌شود – از آن سرچشمه می‌گیرد. جالب است بدانید علاوه بر کلم، مصرف خیار نیز پوست شما را آبرسانی می کند. آبرسانی به پوست کلید حفظ سلامت و شادابی پوست شماست. این روزها فروش عمده خیار جهت تهیه ماسک و مصرف خوراکی به منظور بهبود شرایط پوست، بالا رفته است.

بنابراین، خوردن آن برگ‌ها به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متنوع و متعادل می‌تواند به بهترین حالت پوست شما کمک کند. همراه با موهای شما که با ویتامین K نیز تقویت می شود.

کلم پیچ با ویتامین های A، B، C و K و آنتی اکسیدان ها، برای آبرسانی به پوست، سم زدایی منافذ، کاهش خطوط ریز و موارد دیگر عالی است. پوست های کم آب، لکه دار، تحریک شده و حساس را می توان با دوز روزانه کلم پیچ کمک کرد و از آن محافظت کرد.

کلم پیچ سرشار از ویتامین های C، E و K است. این ویتامین ها با هم به پوست شما کمک می کنند جوان تر و سالم تر به نظر برسد. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که برای روشن کردن ظاهر پوست شما عالی است. می تواند به روشن شدن پوست (خداحافظ، لکه های تیره!) کمک کند و از شر خطوط ریز و رادیکال های آزاد خلاص شود.

تجربه ی کاهش وزن با مصرف کلم پیچ

از آنجایی که کلم پیچ کالری کمی دارد و آب زیادی دارد، یک غذای عالی برای کاهش وزن است. (3) همچنین حاوی فیبر است که به شما کمک می کند مدت بیشتری احساس سیری کنید و از پرخوری جلوگیری کنید. هیچ دستورالعملی برای میزان مصرف کلم پیچ برای کاهش وزن وجود ندارد. در این میان کدو تنبل نیز یکی دیگر از سبزیجات کم کالری می باشد. قیمت کدو تنبل گرد بسیار ارزان و مناسب می باشد به همین دلیل در کنار کلم می تواند سرعت کاهش وزن شما را بهبود ببخشد.

اسفناج و سایر سبزیجات برگ سبز مانند کلم پیچ، کاهو و غیره برای سوزاندن چربی شکم عالی هستند و همچنین بسیار مغذی هستند. مطالعاتی در مورد قابلیت های چربی سوزی اسفناج انجام شده است و سبزیجات بسیار سالم در این دسته برنده شده اند.

اسفناج، کلم پیچ و سایر سبزیجات سبز رنگ ممکن است متابولیسم را به دلیل داشتن آهن افزایش دهند. آهن یک ماده معدنی ضروری برای متابولیسم، رشد و تکامل است.