چیلر پرتابل صنعتی یکی از عوامل موفقیت در فروش قند و شکر

چیلرها از جمله چیلر پرتابل صنعتی ماشین هایی هستند که گرما را حذف می کنند و با حذف گرما از طریق یک سیکل تبرید تراکمی یا جذبی، مایع سرد یا سرد تولید می کنند.

سپس مایع سرد شده را می توان از طریق یک مبدل حرارتی برای خنک کردن تجهیزات یا از طریق فرآیند HVAC دیگری توزیع کرد.

محصول جانبی چیلرها گرمای هدر رفته ای است که باید تخلیه شود یا برای کارایی بیشتر، برای گرم کردن چیز دیگری استفاده شود.

چیلرهای مایع برای خنک کردن و رطوبت زدایی هوا در بسیاری از تأسیسات مختلف استفاده می شوند.

دو نوع اصلی چیلرها چیلرهای تراکمی بخار و چیلرهای جذبی بخار هستند. این مقاله به این دو نوع چیلر می پردازد و انواع دیگر چیلرها را تجزیه می کند.

چیلرهای تراکمی بخار رایج ترین نوع چیلر هستند. آنها از یک کمپرسور مکانیکی برای فشار دادن مبرد به اطراف سیستم خنک کننده استفاده می کنند.

چیلر

کمپرسورهای تبرید در اصل پمپی برای گاز مبرد در سراسر سیستم خنک کننده بزرگتر هستند.

ظرفیت کمپرسور و بنابراین ظرفیت خنک‌کننده چیلر، بر حسب کیلووات ورودی (کیلووات)، ورودی اسب بخار (HP) یا جریان حجمی (m3/h, ft3/h) اندازه‌گیری می‌شود.

دستگاه فشرده سازی گاز مبرد بین کمپرسورها متفاوت است. آنها می توانند هرمتیک (جوش داده شده بسته) یا نیمه هرمتیک (با هم پیچ و مهره) باشند.

گاهی اوقات چیلرهای تراکمی با خشک کن های هوای یخچالی جفت می شوند تا از رطوبت بالقوه مضر برای ماشین آلات موجود در هوای سرد خلاص شوند.

کندانسورها می توانند هوا خنک، آب خنک یا تبخیری باشند. کندانسور به عنوان یک مبدل حرارتی عمل می کند که اجازه می دهد گرما از گاز مبرد به آب یا هوا برود.

کندانسورهای هوا خنک از لوله های مسی برای جریان مبرد ساخته می شوند و دارای پره های آلومینیومی برای جریان هوا هستند. هر کندانسور هزینه مواد متفاوتی دارد و از نظر کارایی متفاوت است.