لوله موتور خانه سبب ضربه مغزی کارگر ساختمان شد

لوله‌ها لوله‌های استوانه‌ای توخالی هستند که برای هزاران سال توسط بشر برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

لوله‌ها را می‌توان تقریباً از هر ماده‌ای تولید کرد، با این حال، از آنجایی که معنای امروزی لوله‌ها به چیزی بیش از لوله‌های توخالی که سیال را انتقال می‌دهند نیاز دارد، فلزات در تولید لوله محبوب‌تر شده‌اند.

فولادها به عنوان یک آلیاژ فلزی تنوع زیادی از خواص مکانیکی و شیمیایی را ارائه می‌دهند که می‌توان از آنها حتی در کاربردهای شدید استفاده کرد، بنابراین امروزه لوله‌های فولادی در کاربردهای مختلف برای اهداف ساخت و سازه حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 لوله های فولادی ممکن است با گریدهای مختلف فولاد با روش های مختلف تولید تولید شوند که به دلیل نیازهای کاربردی متفاوت است.

لوله های فولادی و لوله موتور خانه لوله های بلند و توخالی هستند که برای کاربردهای مختلف در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

تطبیق پذیری آن باعث می شود لوله ها پرمصرف ترین محصولی باشد که توسط صنعت فولاد تولید می شود. آنها معمولاً برای انتقال مواد سیالی که می توانند جریان داشته باشند و ذرات جامد کوچک استفاده می شوند.

به دلیل استحکام بالا، می توان از آنها در حمل و نقل زیرزمینی آب و گاز از طریق شهرها یا در ساخت و ساز برای مقاصدی مانند گرمایش، لوله کشی و غیره استفاده کرد.

 

مردم هزاران سال است که از لوله ها برای اهداف مختلف استفاده و تولید می کنند. شواهد باستان شناسی تأیید می کند که حتی در سال 2000 قبل از میلاد، کشاورزان باستانی یا مردم چین از لوله های ساخته شده از مواد مختلف مانند چوب یا بامبو برای حمل و نقل آب استفاده می کردند.

از دهه 1800، گام های بلندی در فناوری لوله های فولادی برداشته شده است.

لوله ها در سازه ها، حمل و نقل و ساخت مورد استفاده قرار می گیرند. مواد مختلف، ویژگی‌های طراحی و روش‌های تولید لوله‌های فولادی در حال توسعه بوده و بر اساس کاربرد متفاوت است.

کاربرد سازه معمولاً ساختمان و ساختمانی است که در آن مصالح ساختمانی معمولاً لوله های فولادی نامیده می شود. از لوله های فولادی برای ایجاد استحکام و پایداری بیشتر برای ساختمان ها یا سازه های مرتفع استفاده می شود. 

دو نوع لوله فولادی در مصارف سازه ای به عنوان شمع های باربر انتهایی و شمع های اصطکاکی استفاده می شود که هر دو هدف انتقال بار ساختمان را دارند. 

در این کاربردها، لوله‌های فولادی قبل از گذاشتن فونداسیون به اعماق زمین رانده می‌شوند، که به‌ویژه زمانی که زمین ایمن نیست، از ساختمان پشتیبانی می‌کند. 

یکی دیگر از کاربردهای ساختاری لوله های فولادی، تیرهای داربست است که به کارگران ساختمانی اجازه می دهد تا به تمام قسمت هایی از ساختمان که دور از دسترس هستند دسترسی داشته باشند.

 آنها با اتصال لوله های فولادی به یکدیگر به عنوان قفسی که ساختمان را احاطه کرده اند ساخته می شوند.