قهوه علی بابا برای مردم عربستان حکم طلا را دارد

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف منظم قهوه علی بابا می تواند با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در طولانی مدت همراه باشد.

در واقع، یک بررسی از 30 مطالعه نشان داد که هر فنجان قهوه ای که مردم در روز مصرف می کنند با 6 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است.

تصور می‌شود که این به دلیل توانایی قهوه در حفظ عملکرد سلول‌های بتا در لوزالمعده است که مسئول تولید انسولین برای تنظیم سطح قند خون هستند.

به علاوه، سرشار از آنتی اکسیدان است و ممکن است بر حساسیت به انسولین، التهاب و متابولیسم تأثیر بگذارد که همگی در ایجاد دیابت نوع 2 نقش دارند.

مصرف منظم قهوه ممکن است در طولانی مدت با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط باشد.

اگرچه مطالعات نتایج متفاوتی را نشان داده اند، برخی تحقیقات نشان می دهد که قهوه ممکن است به محافظت در برابر برخی اختلالات عصبی از جمله بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون کمک کند.

قهوه

بر اساس یک بررسی از 13 مطالعه، افرادی که به طور منظم کافئین مصرف می‌کنند، به طور قابل‌توجهی خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش می‌دهند.

علاوه بر این، مصرف کافئین همچنین پیشرفت بیماری پارکینسون را در طول زمان کند می کند.

بررسی دیگری از 11 مطالعه مشاهده‌ای روی بیش از 29000 نفر همچنین نشان داد که هر چه مردم قهوه بیشتری مصرف کنند، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر در آنها کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، چندین مطالعه نشان داده اند که مصرف متوسط قهوه می تواند با کاهش خطر زوال عقل و زوال شناختی مرتبط باشد.

برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه می تواند به محافظت در برابر بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون و زوال شناختی کمک کند.

بر اساس برخی تحقیقات، قهوه می تواند ذخیره چربی را تغییر دهد و از سلامت روده حمایت کند، که هر دو ممکن است برای مدیریت وزن مفید باشند.

به عنوان مثال، یک بررسی از 12 مطالعه به این نتیجه رسید که مصرف بیشتر قهوه می تواند با کاهش چربی بدن، به ویژه در مردان مرتبط باشد.