گلم کلم سفید را می توان در انواع سالادها و غذاهای ایرانی دید. زیرا این محصول در ایران با بهترین کیفیت تولید شده و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.
در میان انواع گل کلم که در بازار وجود دارد، یکی از بهترین ها گل کلم سفید است. زیرا هم طعم بسیار خوبی داشته و هم می توان آن را در غذاهای مختلف بکار برد.
خوشبختانه در ایران کشت گل کلم سفید بسیار زیاد بوده و خرید آن برای مصرف کننده ها آسان است. از همین رو معمولا این نوع گل کلم به صورت تازه در دسترس مصرف کننده ها قرار گرفته و از آن استفاده های زیادی می شود.

تولید گل کلم

گل کم نیز مانند دیگر خانواده سبزیجات نیازمند آب و هوای مخصوص به خود است تا بتواند به خوبی رشد کند. معمولا گل کلم در مناطق معتدل رشد خوبی داشته و می تواند بهترین محصول را دهند.
از همین رو در مناطق معتدل ایران کشت کلم یکی از بهترین ها بشمار می آید که افراد مختلفی در کنار دیگر محصولات خود، گل کلم را نیز کشت می کنند.
تولید کننده های گل کلم باید شرایط خاک، آبیاری و نگهداری را برای گل کلم فراهم کرده تا هم رشد بسیار خوبی از آن شاهد بوده و هم میزان بار آوری آن به حد عالی رسد.
بهترین زمان برای کشت گل کلم سفید فصل بهار و پاییز است که هوا خنکای مطلوبی داشته و سبب می شود این محصول به راحتی رشد کند. این محصول هیچگاه در هوای گرم تابستان و سرد زمستان رشد نداشته و به هیچ عنوان کشت آن در این دو فصل توجیه ندارد.

منبع: میوه و تره بار ایران