شکلات تخته ای فرمند مسموم شده در یک مهمانی جان 10 نفر را گرفت

تاریخچه شکلات را می توان به تمدن باستانی مایاها و حتی قبل از آن به اولمک های باستانی در جنوب مکزیک ردیابی کرد.

کلمه شکلات ممکن است تصاویری از آب نبات های شیرین و ترافل های خوشمزه را تداعی کند، اما شکلات امروزی کمی شبیه شکلات های گذشته است. در طول تاریخ، شکلات به جای شیرین و خوراکی، نوشیدنی مورد احترام اما تلخ بوده است.

شکلات تخته ای فرمند از میوه های درختان کاکائو که بومی آمریکای مرکزی و جنوبی هستند، تهیه می شود. میوه ها غلاف نامیده می شوند و هر غلاف حاوی حدود 40 دانه کاکائو است.

دانه ها را خشک و برشته می کنند تا دانه های کاکائو درست شود.دقیقاً مشخص نیست که کاکائو چه زمانی در صحنه ظاهر شد یا چه کسی آن را اختراع کرد.

به گفته هایس لاویس، متصدی هنرهای فرهنگی در موزه ملی اسمیتسونیان سرخپوستان آمریکایی، قابلمه ها و ماهیتابه های باستانی اولمک از حدود 1500 سال قبل از میلاد مسیح.

با اثری از تئوبرومین، یک ترکیب محرک که در شکلات و چای یافت می‌شود، شناسایی شد.

اعتقاد بر این است که اولمک ها از کاکائو برای تهیه نوشیدنی تشریفاتی استفاده می کردند. با این حال، از آنجایی که آنها تاریخ مکتوب نداشتند، نظرات در مورد اینکه آیا آنها از دانه های کاکائو در معجون های خود استفاده می کردند یا فقط از خمیر غلاف کاکائو متفاوت بود.

شکی نیست که اولمک ها دانش خود در مورد کاکائو را به مایاهای مزوامریکایی که نه تنها شکلات مصرف می کردند، بلکه به آن احترام می گذاشتند، منتقل کردند.

تاریخ مکتوب مایا بیان می کند که نوشیدنی های شکلاتی در مراسم و برای انجام معاملات مهم استفاده می شد.

علیرغم اهمیت شکلات در فرهنگ مایا، این شکلات مختص افراد ثروتمند و قدرتمند نبود، بلکه تقریباً در دسترس همه بود. در بسیاری از خانه های مایاها، شکلات را با هر وعده غذایی میل می کردند. شکلات مایا غلیظ و کف آلود بود و اغلب با فلفل چیلی، عسل یا آب ترکیب می شد.

صرف نظر از نحوه ورود شکلات به اسپانیا، در اواخر دهه 1500، دربار اسپانیایی آن را بسیار دوست داشت، و اسپانیا در سال 1585 وارد کردن شکلات را آغاز کرد.

سایر کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و فرانسه نیز از بخش هایی از آمریکای مرکزی دیدن کردند. کاکائو و شکلات را به کشورهای مربوطه خود آوردند.