شوینده صورت هیدرودرم را می توانید با تخفیف 50 درصدی بخرید

فناوری پاک کننده از پاکسازی صرف تا ارائه مزایای ملایمی و مرطوب کنندگی راه طولانی را طی کرده است.

مشخص است که سورفکتانت‌های خشن موجود در پاک‌کننده‌ها می‌توانند باعث آسیب به پروتئین‌ها و چربی‌های پوست شوند که منجر به سفت شدن، خشکی، آسیب سد، سوزش و حتی خارش بعد از شستشو شود.

برای اینکه شوینده صورت هیدرودرم مزایای مراقبت از پوست را ارائه دهند، ابتدا باید آسیب سورفکتانت به پروتئین ها و چربی های پوست را به حداقل برسانند.

ثانیاً، آنها باید عوامل مفیدی مانند انسداد، لیپیدهای پوست و مرطوب کننده ها را در شرایط شستشو رسوب دهند و تحویل دهند تا رطوبت پوست و همچنین خواص مکانیکی و بصری را بهبود بخشند.

در حالی که همه سورفکتانت ها تمایل دارند تا حدی با لیپیدها برهمکنش داشته باشند، برهمکنش آنها با پروتئین ها بسته به ماهیت گروه عملکردی آنها می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

مطالعات in vitro، ex vivo و in vivo نشان داده اند که سورفکتانت هایی که باعث تحریک پوستی قابل توجه می شوند، به شدت با پروتئین های پوست تعامل دارند.

بر اساس این درک، چندین سورفکتانت و مخلوط سورفاکتانت به عنوان سورفکتانت‌های خفیف «کمتر تحریک‌کننده» شناسایی شده‌اند، زیرا برهمکنش‌های آنها با پروتئین‌های پوست کاهش یافته است.

سورفکتانت هایی که با لیپیدها و پروتئین های پوست به طور حداقلی تعامل دارند، به ویژه ملایم هستند. عامل دیگری که می تواند خشکی و تحریک ناشی از سورفکتانت را تشدید کند، pH پاک کننده است.

مطالعات اخیر نویسندگان حاضر نشان می‌دهد که محلول‌های با pH بالا (PH 10)، حتی در غیاب سورفکتانت‌ها، می‌توانند تورم لایه شاخی (SC) را افزایش داده و سفتی لیپید را تغییر دهند، در نتیجه نشان می‌دهند که پاک‌کننده‌هایی با pH خنثی یا اسیدی، نزدیک به SC- pH نرمال 5.5، ممکن است به طور بالقوه آسیب کمتری به پوست وارد کند.

تقویت‌کننده‌های ملایمی و عوامل مرطوب‌کننده مانند لیپیدها، انسدادها و مرطوب‌کننده‌ها، فعل و انفعالات مخرب بین سورفکتانت‌ها و پروتئین‌ها و چربی‌های پوست را به حداقل می‌رسانند و در نتیجه آسیب پوست را کاهش می‌دهند.

علاوه بر این، این عوامل نقش بهبود دهنده ای دارند و چربی های پوست از دست رفته در طول دوره شستشو را پر می کنند. بررسی حاضر مزایای چنین عواملی و نقش آنها در بهبود سلامت کلی مانع پوستی را مورد بحث قرار می دهد.