سنگ مرمریت جندق به مناسبت روز پدر به صورت رایگان به همه هدیه داده می شود

سنگ مرمر سفید و سنگ مرمریت جندق را آسیاب می کنند تا پودری که به عنوان براق کننده و رنگدانه استفاده می شود، به دست آید.

سنگ مرمر پودری همراه با سنگ آهک ممکن است به عنوان مکمل کلسیم برای دام استفاده شود.

سنگ مرمر خرد شده یا پودر شده در صنایع شیمیایی برای خنثی کردن اسید، به عنوان پرکننده قرص و برای جبران آسیب اسیدی در آب و خاک استفاده می شود.

سنگ مرمر ممکن است حرارت داده شود تا دی اکسید کربن را دفع کند و اکسید کلسیم یا آهک باقی بماند. از آهک در کشاورزی برای کاهش اسیدیته خاک استفاده می شود.

در تجارت سنگ و استفاده متداول، هر کربنات کریستالی که براقیت بالایی داشته باشد، ممکن است “مرمر” نامیده شود.

سنگ

گاهی اوقات سنگ آهک، تراورتن، سرپانتین (یک سیلیکات) و برش را مرمر می نامند. زمین شناسان از تعریف باریک سنگ دگرگونی که از سنگ آهک یا دولومیت تشکیل شده است استفاده می کنند.

اسباب بازی اصلی به نام “ماربلز” دارای علامت “ساخت آلمان” است. این اسباب بازی ها با غلتاندن خاک رس یا مواد سفالی دیگر به شکل توپ و سپس لعاب دادن و پختن آن به گونه ای که شبیه عقیق بدلی می شد ساخته می شد.

تیله‌ها دارای «چشم‌های» گرد از فرآیند شلیک بودند که به آنها نوعی ظاهر مرمری می‌داد. نام اسباب بازی ظاهر توپ ها را نشان می دهد، نه ترکیب آنها.

سنگ مرمرهای شیشه ای در سال 1846 با اختراع آلمانی قیچی مرمر وارد تولید انبوه شدند. در حفاری های محوطه های مصر باستان و بین النهرین اسباب بازی هایی شبیه مرمر پیدا شده است.

مرمرهای اولیه از سنگ های گرد، آجیل یا خاک رس بودند. در حالی که چند تیله در واقع از سنگ مرمر ساخته شده اند، سنگ آنقدر نرم است که نمی تواند یک ماده ایده آل برای بازی های مدرن باشد.