سرکه قرمز قزوین که ابوریحان بیرونی برای تولید الکل از آن استفاده می کرد

سرکه بالزامیک به رنگ قهوه ای با طعم ترش و شیرین است. از ساخته شده است انگور تربیانو سفید و پیر شده در بشکه های چوب های مختلف. مقداری
سرکه های بالزامیک لذیذ بیش از 100 سال قدمت دارند.
سرکه نیشکر از نیشکر تخمیر شده تهیه شده و دارای خاصیت بسیار ملایمی است. طعم غنی و شیرین بیشتر در آشپزی فیلیپین استفاده می شود.
سرکه شامپاین حباب ندارد. این از یک شراب سفید و خشک تهیه شده است تهیه شده از انگور شاردونی یا پینو نوآر (که هر دو برای ساختن استفاده می شوند.
سرکه سیب از سیب تهیه می شود و محبوب ترین سرکه قرمز قزوین است که برای آن استفاده می شود آشپزی در ایالات متحده. سرکه نارگیل اسیدیته کمی دارد، طعمی کپک زده و طعم بی نظیری دارد.
در بسیاری از غذاهای تایلندی استفاده می شود. سرکه مقطر سرکه خشن است که از غلات تهیه می شود و معمولاً بی رنگ است. آی تی
بهتر است فقط برای ترشی استفاده شود.
سرکه مالت در انگلستان بسیار محبوب است. از جو تخمیر شده و پوره غلات، و طعم داربا چوب هایی مانند راش یا توس. دلچسبی دارد طعم می دهد و اغلب با ماهی و چیپس سرو می شود.

سرکه شراب برنج توسط چینی ها ساخته شده است. آنجا سه نوع سرکه شراب برنج وجود دارد: قرمز سفید و سیاه.
سرکه شری در زیر حرارت کامل خورشید در بشکه های چوبی کهنه می شود و طعم آجیلی شیرینی دارد. سرکه شراب را می توان از شراب سفید، قرمز یا رز تهیه کرد.

این سرکه ها بهترین سس سالاد را درست کنید 2.2 تشکیل سرکه باکتری های اسید استیک به دلیل توانایی آنها در فاسد کردن شراب ها به خوبی شناخته شده اند می تواند مقادیر زیادی اسید استیک از اتانول و سایر ترکیبات موجود تولید کند در شراب ها.

باکتری های اسید استیک گرم منفی، بیضی شکل به سلول های میله ای شکل که دارای متابولیسم هوازی مورد نیاز با اکسیژن به عنوان پایانه هستند گیرنده الکترون.