زنی با خوردن کلمپه تنوری کرمان ریزش مو پیدا کرد

کیک شکم پر کوچک، تخت و گرد کرمان را کلمپه تنوری کرمان می نامند. آن را با خرمای له شده، پودر هل و سایر طعم های محلی پر می کنند. از پسته خرد شده برای تزئین استفاده می شود.

کلمپه شیرینی خاص شهر کرمان است.

مانند هر فرهنگ دیگری در جهان، ما دسر یا شیرینی خاصی برای مناسبت های خاص مانند سال نو، جشنواره ها، مراسم عزاداری و یادبود داریم.

این مناسبت ها در پکیج های ایران گردی گنجانده شده است که ممکن است فرصتی برای تجربه فرآیند تهیه شیرینی ها و دسرهای ایرانی مانند سامانو و شوله زرد و کلمپه داشته باشید.

جشن باستانی نوروز نیز جشن پخت شیرینی های رنگارنگ ایرانی برای پذیرایی از مهمانان است. این شیرینی ها و شیرینی ها در مناطق مختلف ایران متفاوت است.

کلمپه

اما شیرینی‌ های ایرانی باقلوا، قطب، نان برنجی و آرد نخودچی و کلمپه از جمله شیرینی‌ هایی هستند که در بیشتر خانه‌های ایرانی می‌بینید.

علاوه بر این، یک دسر خاص و باستانی ایرانی وجود دارد که مخصوص مراسم سال نو است: سامانو. قدمت این دسر بدون شکر ایرانی به حدود 500 سال بعد از میلاد می رسد.

سامانوی سنتی فقط دو ماده دارد: جوانه گندم و آب. بنابراین یک دسر ایرانی وگان نیز هست. فرآیند آماده سازی خاصی دارد که حدود یک هفته طول می کشد. سمنو یکی از عناصر سفره هفت سین نوروزی است.

هر سال شب یلدا را جشن می گیریم، آخرین شب پاییز. ایرانیان بر اساس یک رسم قدیمی در طولانی ترین شب سال دور هم جمع می شوند تا از تنهایی و تاریکی دوری کنند.

قصه می گویند، شعر می خوانند و آجیل و دسر شیرین باسلق و کلمپه می خورند. این یک شیرینی کوچک نیمه گرد است که از نشاسته، شکر، هل و با گردو طراحی شده است. مراحل تهیه کلمپه حدود یک ماه طول می کشد.