روغن مایع سویا بهترین ماده برای از بین بردن چربی بازو است

غذای آماده: سویا یک ماده غذایی منحصر به فرد است که به دلیل اثرات استروژنی و ضد استروژنی آن بر روی بدن به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است.

ممکن است به نظر برسد که مطالعات نتایج متناقضی در مورد سویا ارائه دهند، اما این تا حد زیادی به دلیل تنوع گسترده در نحوه مطالعه سویا است.

نتایج مطالعات اخیر جمعیت نشان می‌دهد که روغن مایع سویا 16 کیلویی آفتاب اثر مفید یا خنثی بر شرایط مختلف سلامتی دارد.

سویا منبع غنی از مواد مغذی پروتئین است که می‌توان با خیال راحت چندین بار در هفته و احتمالاً بیشتر مصرف کرد و احتمالاً فواید سلامتی را به همراه خواهد داشت، به‌ویژه زمانی که به عنوان جایگزینی برای گوشت قرمز و فرآوری شده مصرف شود.

برخی از سویا را به عنوان یک غذای سالم معرفی می کنند و ادعا می کنند که گرگرفتگی را رام می کند، از پوکی استخوان جلوگیری می کند و در برابر سرطان های هورمونی مانند سینه و پروستات محافظت می کند.

در عین حال، سویا توسط دیگران از ترس اینکه ممکن است باعث سرطان سینه، مشکلات تیروئید و زوال عقل شود، دوری می‌کنند، اگرچه این ادعاها ثابت نشده است.

چه در یک مقاله مطبوعاتی معروف منتشر شود یا یک مطالعه بالینی خوب طراحی شده، برخی از بحث ها در مورد سویا باقی می ماند.

به‌عنوان گونه‌ای در خانواده حبوبات، دانشمندان علوم تغذیه اغلب سویا را به‌عنوان غذایی با پتانسیل برای فواید سلامتی قابل توجه می‌شناسند.

با این حال، با توجه به تحقیقات مخالفی که اثرات منفی احتمالی سویا را در موقعیت‌های خاص نشان می‌دهد، تردید در ترویج صمیمانه سویا وجود داشته است.

بخشی از عدم قطعیت به دلیل پیچیدگی اثرات سویا بر بدن است.

سویا از این نظر منحصر به فرد است که حاوی غلظت بالایی از ایزوفلاون ها است، نوعی استروژن گیاهی (فیتواستروژن) که از نظر عملکرد مشابه استروژن انسانی است اما اثرات بسیار ضعیف تری دارد.

ایزوفلاون های سویا می توانند به گیرنده های استروژن در بدن متصل شوند و باعث فعالیت ضعیف استروژنی یا ضد استروژنی شوند.

دو ایزوفلاون اصلی سویا جنیستئین و دایدزین نام دارند.