خوردن 1 عدد گردو عجب شیر در روز می تواند سلامت قلب را تضمین کند

در زیر فواید گردو را با توجه به اینکه روزانه 30 گرم مصرف می کنید توضیح می دهیم:

آنها به کاهش کلسترول کمک می کنند : به لطف اسیدهای چرب امگا 3، چربی ها و مواد معدنی، آجیل از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند و به ما در حفظ سلامت قلب کمک می کند.

آنها از مغز ما محافظت می کنند: این یکی از مزایای اصلی گردو است، زیرا به بهبود ظرفیت عصبی بدن ما کمک می کند. آنها دارای اجزای محافظت کننده عصبی هستند که عملکردهای شناختی و حرکتی پیری را بهبود می بخشد.

بنابراین، آنها به ما کمک می کنند تا با گذشت زمان و تأثیر آن بر مغز ما مبارزه کنیم.

آنها انرژی اضافی را فراهم می کنند: به لطف مقدار چربی های سالم با منشاء گیاهی (21 گرم / 100 گرم). آنها به ویژه برای ورزشکاران توصیه می شوند زیرا به غیر از داشتن امگا 3 دارای مقدار کمی آب هستند بنابراین به شما کمک می کنند تا به سرعت بهبود پیدا کنید.

آنها ترانزیت روده را تنظیم می کنند: همانطور که قبلا ذکر کردیم، آنها سرشار از فیبر هستند، بنابراین به روده ما کمک می کنند تا به درستی کار کند. علاوه بر این، آنها نیز سیر کننده هستند.

آنها ماهیچه ها را شل می کنند: با مصرف تریپتوفان و ویتامین B6 می توانیم ماهیچه های آرام داشته باشیم، بهتر بخوابیم و مشکلات بی خوابی کمتری داشته باشیم.

اینها تنها بخشی از فواید گردو عجب شیر هستند، آنها خیلی بیشتر هستند! شروع به خوردن آنها کنید و از آنها بهره مند شوید.

انواع گردو:

اگرچه ممکن است اینطور به نظر نرسد، اما انواع مختلفی از گردو وجود دارد، هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند که آن را از بقیه متفاوت می کند. بیایید ببینیم آنها چه هستند:

گردوهای کالیفرنیا شناخته شده ترین گردو هستند، آنها بزرگ هستند و معمولاً شکلی منظم دارند. در اسپانیا 80 درصد گردوی مصرفی از این رقم است.

اسپند . اصالتاً آمریکایی هستند، آنها شبیه به کالیفرنیا هستند اما با شکلی کشیده و صاف تر. آنها به دلیل عطر و طعم خاص خود (بسیار مطبوع) متمایز هستند. به همین دلیل برای پخت و پز ایده آل هستند، هم در غذاهای اصلی و هم در سس ها و دسرها.

گردو کاستیلان. این نوع گردوها از درختان گردوی اروپایی یا اسپانیایی می آیند و بهتر است در فصل پاییز مصرف شوند. این رقم نسبت به بقیه آنتی اکسیدان های بیشتری دارد، اما برای حفظ تمام این خواص باید به صورت طبیعی و بدون بو دادن مصرف شود.

سدر. این گردو از روسیه می آید و عجیب ترین موجود در بازار است. آنها به کاهش کلسترول بد کمک می کنند، از جمله خواص آنها ما 70٪ اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن را پیدا می کنیم.