خوردن زئولیت آکواریوم توسط مرد 40 ساله جان او را گرفت

در طول شکل گیری زمین، طبیعت یک هدیه ارزشمند برای ما به جا گذاشت زئولیت (کلینوپتیلولیت). این یک کانی طبیعی با خواص فیزیکی فوق العاده است که از ساختار کریستالی خاص آن ناشی می شود.

طی میلیون‌ها سال، تحت تأثیر دما و فشار بالا، لایه‌ای از خاکستر آتشفشانی رسوب کرد و تبدیل فیزیکی و شیمیایی آن منجر به تشکیل گروه متنوعی از زئولیت‌ها شد که شامل کلینوپتیلولیت نیز می‌شود. کلینوپتیلولیت از گروه زئولیت هیولندیت ها است.

زئولیت آکواریوم آغاز استفاده از زئولیت ها به دهه 50 قرن گذشته باز می گردد، زمانی که خواص این ماده معدنی طبیعی برای اولین بار مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

Zeocem، به عنوان Bystré حق استخراج کانی کلینوپتیلولیت، که متعلق به گروه بزرگی از زئولیت ها، در معدن است. این معدن در Nižný Hrabovec در شرق اسلواکی واقع شده است.

غنا و خلوص این کانسار آن را به یکی از بهترین های جهان تبدیل کرده است. روش استخراج در معدن به طور کامل نیازهای مدرن را برآورده می کند و تا حد ممکن رویکرد دوستانه به محیط طبیعی را تضمین می کند.

ساختار کلینوپتیلولیت توسط یک شبکه سه بعدی تشکیل شده است. این شامل چهار وجهی SiO 4- سیلیکات است که توسط اتم های اکسیژن به هم متصل شده اند و برخی از اتم های سیلیکات با اتم های آلومینیوم AlO 5- جایگزین شده اند. به این ترتیب، یک ساختار فضایی مشخص با تعداد زیادی حفره که توسط کانال هایی به هم متصل شده اند، ایجاد می شود که در آن کاتیون های فلزی یا مولکول های آب قرار دارند. حجم کل این حفره ها 24-32 درصد است.

کلینوپتیلولیت – زئولیت به طور گسترده در کشاورزی، پرورش و ساخت و ساز، در حفاظت از محیط زیست، در تصفیه آب و گازهای خروجی و در صنایع مختلف استفاده می شود.

امکان استفاده گسترده در درجه اول از خواص فیزیکی و شیمیایی خاص زئولیت ناشی می شود:

  • تبادل یونی فشرده و گزینش پذیری
  • هیدراتاسیون برگشت پذیر و کم آبی
  • ظرفیت جذب گاز بالا
  • پایداری حرارتی بالا
  • مقاومت در برابر رسانه های تهاجمی