خرید خرما خاصویی جهرم در سالهای اخیر به حداقل ممکن خود رسید

Phoenix dactylifera، همچنین به عنوان خرما یا خرمای نخل شناخته می شود، دارای بافتی جویدنی و شیرینی مانند آب نبات است. در طول تاریخ آنها به عنوان یک غذای اصلی انرژی زا شناخته شده اند و گاهی اوقات به عنوان “نان دسر” یا “کیک فقرا” شناخته می شوند.

خاستگاه خرما خاصویی جهرم را می توان در خاورمیانه جستجو کرد و کارشناسان آشپزی تخمین می زنند که بیش از 3000 نوع خرما وجود دارد. در ایالات متحده ما بیشتر با انواع دگلت نور و مدجول آشنا هستیم.

شواهد فسیلی که قدیمی‌ترین میوه‌های کشت‌شده در جهان به حساب می‌آیند، نشان می‌دهند که خرما به حداقل 50 میلیون سال قبل بازمی‌گردد.

نام علمی phoenix dactylifera از یونان باستان گرفته شده است. منطقه ساحلی بین دره اردن و دریای مدیترانه به نام فینیقیه شناخته می‌شود، یونانی به معنای زمین ارغوانی است ، رنگ ارغوانی ساخته شده از حلزون‌های دریایی سمی که این منطقه را معروف کرد.

از آنجایی که نخل خرما در فینیقیه به وفور رشد می کرد، اعتقاد بر این بود که این درخت وطن درختان است. این درخت به نام ققنوس یا درخت فنیقیه معروف شد و نمادی از منطقه بود و بر روی سکه های فنیقی نقش بسته بود.

Dactylifera به معنای “دارای انگشت” است، اشاره ای به خرماهای مستطیل شکل و خوشه هایی که در آنها رشد می کنند.

اساطیر یونانی نخل خرما را به ققنوس جاودانه متصل می کند. در تاریخ طبیعی (1 پس از میلاد)، پلینی بزرگ، پرنده ققنوس را توصیف می کند که بعدی خود را در بالای نخلمی ساخت.

پس از 500 سال، پرنده از شعله های خورشید آتش می گرفت و از خاکستر خود دوباره متولد می شد. برخی از افسانه ها می گویند که خرما می میرد و همراه با پرنده معروف زنده می شود.

ارتفاع نخل خرما تقریباً به 69 تا 75 فوت می رسد. میوه به شکل استوانه ای کوتاه حدود 1-3 اینچ طول و حدود یک اینچ قطر دارد. رنگ آن از قرمز روشن تا زرد روشن تا بنفش تیره متغیر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.