خرید انواع کلم بروکلی سبز

کلم بروکلی سبز یکی از انواع کلم بوده که خواصی بی نظیر در خود دارد. از همین رو خرید آن در فصل برداشت بالا بوده در حجم زیاد وارد بازار می شود.
در میان انواع کلم برخی از آنها برای خرید بیشتر مد نظر هستند. زیرا هم کاربرد بیشتری در غذاها داشته و هم به دلیل داشتن مواد مغذی بیشتر در خود توانسته محبوبیت بیشتری کسب کند. از آنجا که در ایران انواع کلم کشت می شود، معمولا با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده ها قرار می گیرد. از همین رو در بازار بسیاری از شهرها انواع این سبزی را می توان تهیه کرد.
کلم بروکلی سبز یکی از اعضای بسیار خوب خانواده کلم می باشد. این عضو خانواده مقادیر زیادی از مواد مورد نیاز مانند آهن، کلسیم، انواع ویتامین و … را در خود داشته که توانسته منبعی عظیم خدادادی از مواد ضروری باشد.

بیشتر بخوانید: فروش کلم پیچ صادراتی

برخی خواص کلم بروکلی سبز

از آنجا که کلم بروکلی در خود این مواد را دارد توانسته به عنوان داوری ضد سرطان بسیار قوی عمل کرده و در جلوگیری و رفع آنها در بخش های مختلف عملکرد خوبی داشته باشد. در حال حاضر تاثیر آن برای جلوگیری از سرطان های معده، سینه، روده و … شناسایی شده که از سوی متخصصین و کارشناسان تغذیه به شدت مورد توجه بوده است.
بعلاوه این کلم در خود مقادیر زیادی کلسیم داشته که در جلوگیری از پوکی و پوسیدگی استخوان موثر است. از همین رو بر روی استحکام دندان ها نیز تاثیر خوبی دارد. از خواص دیگر کلم بروکلی که قابل توجه است می توان به ترمیم و تقویت پوست اشاره کرد.

خواص کلم

خرید کلم بروکلی

اگر بخواهیم کلم بروکلی را به صورت تازه خریداری کنیم، بهترین زمان فصل برداشت آن است. چرا که در دیگر فصول نیز یافت نشده و مصرف کننده ها باید تقاضای خود را در فصل برداشته اعلام دارند.
این کلم همانند دیگر اعضای خانواده خود در فصول سرد بیشتر برداشته شده و در بازار عرضه می شود. لذا بهترین زمان خرید کلم بروکلی را می توان نیمه دوم سال در نظر گرفت که برداشت آن آغاز شده و می تواند کمک زیادی به خریداران کند
منبع: میوه و تره بار ایران