حقایق عجیب زیتون کبابی ترکیه در رستوران معروف کشف شد

زیتون بخشی جدایی ناپذیر از غذاهای مدیترانه ای است. آنها افزودنی عالی برای غذاها هستند، در مقادیر مناسب نیز می توانند یک میان وعده سالم باشند. زیتون و روغن پرس شده از آن دارای خواص بسیار ارزشمندی است که تأثیر مثبتی بر سلامتی دارد.

زیتون میوه‌هایی هستند که روی درخت زیتون رشد می‌کنند، اغلب در دریای مدیترانه و بخش‌هایی از آفریقا. انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد که هر کدام طعم و بوی خاص خود را دارند. محبوب ترین نوع زیتون اروپایی است.

زیتون کبابی ترکیه به طور عمده در سه رنگ سبز، قرمز و سیاه وجود دارد. رنگ آنها به درجه بلوغ ، یعنی لحظه برداشت آنها بستگی دارد.

زیتون سبز میوه ای است که در ماه سپتامبر قبل از رسیدن برداشت می شود. قرمزها (گاهی اوقات با سایه های قهوه ای یا بنفش) اندکی قبل از رسیدن کامل برداشت می شوند.

برداشت زیتون سیاه در ماه دسامبر انجام می شود، زمانی که میوه ها کاملاً رسیده اند و به همین دلیل طعم آنها لطیف ترین است.

این میوه های کوچک منبع غنی از ویتامین های B هستند برای عملکرد صحیح سیستم عصبی و حفظ وضعیت مناسب پوست بسیار مهم است.

آنها همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین A، C و E هستند. زیتون منبع ریز مغذی های متعددی مانند فسفر، مس، آهن و پتاسیم است.

آنها همچنین سرشار از فیبر مورد نیاز برای عملکرد صحیح روده هستند. زیتون سبز کمی کالری بیشتری دارد. آنها حاوی فیبر ، پروتئین، چربی و سدیم بیشتری هستند، اما کربوهیدرات کمتری نسبت به سیاه دارند.

خواص زیتون

  • ضد التهاب
  • ضد حساسیت
  • آنتی اکسیدان
  • ضد سرطان
  • تاثیر بر عملکرد صحیح دستگاه گوارش
  • حمایت از قلب
  • تنظیم سطح قند

زیتون حاوی اولئوکانتال است. این یک ماده مغذی با خواص ضد التهابی است که همچنین یک مسکن طبیعی است.  

زیتون همچنین می تواند به درمان آلرژی کمک کند. آنها پاسخ هیستامین سلول ها را در طول یک واکنش آلرژیک کاهش می دهند و جریان خون را پشتیبانی می کنند. آنها می توانند اثرات آسم را که در آن با التهاب روبرو هستیم، کاهش دهند.