تولید بهترین کلم بروکلی

یکی از مهمترین عواملی که باید در تولید بهترین کلم بروکلی در نظر گرفته شود، خاک حاصلخیز و مرغوب است. چرا که تاثیر زیادی بر روی رشد و کیفیت کلم دارد.

در کشت هر محصول بررسی خاک منطقه یکی از پیش نیازهای ست که باید در نظر گرفته شود. هر تولید کننده با توجه به آنچه قرار به تولید است، باید خاک مطلوبی انتخاب کرده تا برداشت محصول بسیار خوبی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: فروش کلم پیچ صادراتی

کلم ها که متعلق به خانواده سبزیجات بوده، به لحاظ کشت و باروری وابستگی زیادی به خاک دارد. زیرا اگر خاکی مرغوب برای کشت این سبزی ها در نظر گرفته شود، بی شک برداشت محصول آن بهتر خواهد بود.

تولید کلم بروکلی

یکی از انواع کلم ها که کشت و عرضه آن توجهات زیادی را به خود جلب کرده است، کلم بروکلی می باشد. این نوع کلم متفاوت با کلم پیچ داشته و به لحاظ طعم نیز منحصر به فرد است.

در تولید کلم بروکلی نیز خاک منطقه اهمیت زیادی دارد. هر چه خاکی که برای این کلم در نظر گرفته شده، غنی تر باشد، می توان میزان محصول بهتری از آن برداشت کرد. بعلاوه به منظور تقویت خاک باید از کمپوستی با کیفیت استفاده شود که تاثیر بسیار خوبی دارد.

علاوه بر خاک عواملی دیگر مانند آب، شرایط اقیلیمی، بذر و … را می توان در تولید کلم بروکلی مهم دانست که هر کدام از آنها به میزان قابل توجهی موثر هستند. لذا تولید کننده ها باید این فاکتورها را مد نظر داشته باشند.