با نوشیدن چای زعفرانی گلستان آرامش را به قلب خود هدیه دهید

کروکوس زعفرانی به 20 تا 30 سانتی متر (سانتی متر) رشد می کند. سه سال از کاشت آنها به عنوان بذر کروکوس برای تولید گل می گذرد. هر گیاه حدود سه تا چهار گل تولید می کند و هر گل حدوداً سه کلاله دارد.

زعفران یکی از گران‌ترین ادویه‌های دنیاست زیرا باید با دست برداشت شود. همچنین برای چاشنی 1 پوند (کیلوگرم) گل ها و کلاله های خشک زیادی لازم است.

این ادویه سابقه طولانی دارد. اعتقاد بر این است که مردم 3500 سال پیش از زعفران استفاده می کردند. از لحاظ تاریخی، مردم از آن برای درمان فهرست طولانی از شرایط استفاده می‌کردند، از جمله:

  • مشکل در ادرار کردن
  • مشکلات قاعدگی
  • اختلالات چشمی
  • زخم ها
  • مشکلات معده
  • تومورها
  • اختلالات روانی

خواص چای زعفرانی گلستان برای سلامتی چیست؟

1. ضد افسردگی

زعفران را «ادویه نور خورشید» نامیده اند. و نه تنها به دلیل رنگ قرمز، و گاهی اوقات زرد. اعتقاد بر این است که این ادویه دارای خواص تقویت کننده خلق و خو است. ممکن است علم پشت این ادعاها باشد.

2. سلامت قلب

زعفران دارای ترکیبات شیمیایی مختلف است. برخی از اینها ممکن است به کاهش فشار خون و محافظت در برابر بیماری قلبی کمک کنند.زعفران فشار خون را کاهش می‌دهد.

3. درمان PMS

سندرم پیش از قاعدگی (PMS) می تواند باعث ایجاد طیفی از علائم ناخوشایند، از نوسانات خلقی گرفته تا ناراحتی های فیزیکی شود.

برخی از زنان بیش از سایرین تحت تأثیر قرار می گیرند. برای کسانی که خواهان تسکین هستند اما نمی خواهند به دارو تکیه کنند، زعفران می تواند جایگزین خوبی باشد.

4. حافظه را افزایش می دهد

زعفران حاوی دو ماده شیمیایی کروسین و کروستین است که دانشمندان معتقدند می تواند به یادگیری و عملکرد حافظه کمک کند.

یک مطالعه منتشر شده در یک مطالعه گیاه درمانی با استفاده از موش نشان داد که زعفران می تواند مشکلات یادگیری و حافظه را بهبود بخشد.

این تحقیقات امیدوارکننده نشان می‌دهد که زعفران ممکن است در درمان بیماری‌هایی که بر مغز تأثیر می‌گذارند، مانند آلزایمر و پارکینسون، پتانسیل داشته باشد.

5. پیشگیری از سرطان

زعفران سرشار از آنتی اکسیدان و فلاونوئید است. آنتی اکسیدان ها به محافظت از بدن در برابر مواد مضر کمک می کنند. فلاونوئیدها مواد شیمیایی موجود در گیاهان هستند که به محافظت از گیاهان در برابر قارچ و بیماری کمک می کنند.