با صندلی پلاستیکی کودک رشد فرزند خود را افزایش دهید

فیلیپینی ها روزانه حدود 212 میلیون ساشه و کیسه خرید استفاده می کنند.

این اعداد نشان دهنده وابستگی کشور به پلاستیک های یکبار مصرف است.

وضعیت در فیلیپین بهبود نیافته است زیرا این کشور به عنوان یکی از عوامل اصلی بحران جهانی زباله های پلاستیکی مانند صندلی پلاستیکی کودک شناخته شده است.

مدافعان گفتند که این مشکل توسط شرکت هایی تشدید می شود که محصولات خود را در بسته بندی های ارزان و یکبار مصرف می فروشند.

Envirotech Recycling Inc.، ابتکاری در شهر داوائو در میندانائو، با هدف کاهش ضایعات پلاستیکی که در غیر این صورت به اقیانوس‌ها یا محل‌های دفن زباله کشور ختم می‌شود، می‌پردازد.

این شرکت برای رسیدن به هدف خود، پلاستیک های یکبار مصرف را از جوامع و شرکت های بزرگ جمع آوری کرده و آنها را به اقلام مفیدی مانند صندلی مدرسه بازیافت می کند.

طبق گفته Envirotech، این محصولات 100٪ از پلاستیک بازیافتی ساخته شده اند.

رئیس و مدیر عامل شرکت، وینچستر لمن، گفت که آنها امسال توانستند حدود 2.5 میلیون کیلوگرم زباله را در پنج کارخانه خود در جزایر لوزون و میندانائو پردازش کنند.

ما از کاهش ضایعات پلاستیکی و در عین حال ایجاد برنامه های معیشتی برای همه حمایت می کنیم.

و (ما) به بهبود زمین کمک می کنیم.» لمن، توضیح داد که یک صندلی مدرسه Envirotech از حدود 20 تا 30 کیلوگرم پلاستیک ساخته شده است.

او ادعا کرد که شرکت او تنها شرکتی در کشور است که انواع زباله ها را در کارخانه های خود ترکیب می کند.

او توضیح داد: «بنابراین، آن را نام ببرید – کیسه‌ها، لیوان‌های پلاستیکی، کیسه‌های ساندو، بسته‌بندی‌های آب نبات، فوم‌های پلی‌استیل – همه آن‌ها را در کارخانه‌مان با هم مخلوط می‌کنیم.

بر اساس ویدئوی رسانه‌های اجتماعی Waste Ed، پلاستیک‌هایی که Envirotech جمع‌آوری می‌کند، خرد، خرد، طبقه‌بندی، ذوب، قالب‌گیری و مونتاژ می‌شوند.

لمن گفت که کارگران مجهز به تجهیزات ایمنی هستند و کارخانه ها دارای بافرهایی هستند که بخار یا دود تولید شده در طول فرآیند ذوب را فیلتر می کند.

به غیر از صندلی، Envirotech در ساخت نیمکت، سطل زباله و گلدان، در میان سایر موارد کاربردی، اقدام کرده است.

صندلی و نیمکت ساخت شرکت Envirotech.

دکتر انریکو پرینگیت، مدیر اجرایی شورای صنعت، انرژی و تحقیق و توسعه فناوری نوظهور فیلیپین در وزارت علوم و فناوری، از ابتکار Lemen استقبال کرد.

«وظیفه عظیم رسیدگی به آلودگی پلاستیکی به تلاش هماهنگ همه ذینفعان – دولت، بخش خصوصی و عموم مردم نیاز دارد.

این دانشمند گفت: این تلاش Envirotech تقویت کننده تلاش های ما برای پیشرفت در یافتن راه حل های نوآورانه برای آلودگی پلاستیک است.

اگرچه این فناوری بازیافت می‌تواند پاسخی به مشکل دائمی زباله‌های پلاستیکی برای مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها باشد، مرسی فرر، متخصص محیط‌زیست و یکی از هم‌خوانندگان War on Waste Negros Oriental، چیز دیگری فکر می‌کرد.

او گفت: «نه، این یک راه‌حل نیست.

این در واقع شرکت‌ها را تشویق می‌کند تا بیشتر (پلاستیک‌ها) بسازند،» و افزود که این ابتکار فقط «از انتهای لوله» مشکل را حل می‌کند.

برای او، در نظر گرفتن تصویر بزرگتر مهم بود.

ما باید در مورد یک موضوع زیست محیطی بزرگتر و گسترده تر، به آن فکر کنیم. سمی بودن یک ماده خاص باید یکی از مهمترین ملاحظات باشد.

با وجود همه‌گیری و محدودیت‌های قرنطینه، Lemen Envirotech گفت که آنها چندین پروژه را برای سال آینده در دست تولید دارند.

یکی از آنها Envirohome است، یک پروژه مسکن که به طور کامل از 3000 کیلوگرم زباله پلاستیکی ساخته شده است و قرار است تا سال 2021 به بهره برداری برسد.