با صابون مریم گلی لدوراموهای خود را بشویید و از لطافت آن لذت ببرید

نحوه استفاده از شستشوی بدن

یکی از سطوح، استفاده از شستشوی بدن بسیار ساده به نظر می رسد. وارد حمام شوید، محلول را روی پوست خود کف کنید و آن را با آب بشویید.

 خیلی ساده درسته؟ همانطور که مشخص است، روش صحیح و نادرستی برای استفاده از شستشوی بدن وجود دارد. از نکات برتر ما استفاده کنید تا به شما کمک کند از شستشوی بدن خود بیشترین سود را ببرید:

  • از مقدار مناسب استفاده کنید: بیشتر افراد از شستشوی بدن بیش از حد استفاده می کنند. یک عروسک به اندازه یک چهارم برای پاکسازی کل بدن شما کافی است.
  • از استفاده از آب گرم خودداری کنید: اگر شما هم مانند اکثر مردم هستید، عاشق دوش گرفتن آب گرم هستید. در حالی که دوش آب گرم می تواند احساس آرامش کند، اما می تواند بسیار خشک کننده نیز باشد. آب گرم را با دوش ولرم تعویض کنید تا پوست شما رطوبت خود را حفظ کند.
  • با پوست خود ملایم باشید: در مقابل تمایل به مالیدن بدن خود با حوله بعد از دوش گرفتن مقاومت کنید. مالش می تواند باعث تحریک و خشکی غیر ضروری شود. هر بار که دوش می گیرید، بدن خود را با یک حوله تمیز و خشک بکشید و بعد از هر بار استفاده، حوله های خود را بشویید تا میکروب ها و آلودگی ها از بین بروند.
  • از یک مرطوب کننده استفاده کنید: هر بار که دوش می گیرید، به خصوص در ماه های خشک زمستان، از لوسیون آبرسان استفاده کنید. یک مرطوب کننده پوست مرطوب را امتحان کنید تا فوراً رطوبت را بدون احساس سنگینی و چسبندگی حفظ کنید.

آیا می توانم از شستشوی بدن روی صورتم استفاده کنم؟

بسیاری از افراد از یک صابون برای شستن صورت و بدن خود استفاده می کنند. اگرچه این ممکن است یک گزینه اقتصادی باشد، اما برای پوست شما مناسب نیست.

پوست صورت شما بسیار ظریف تر از پوست بدن شما است. پاک کننده های صورت فرمول خاصی برای پاک کردن آرایش و باز کردن منافذ پوست دارند.

 پوست صورت نسبت به سایر قسمت های بدن حساس تر است، بنابراین بهتر است از شستشوی بدن روی صورت خودداری کنید.