با شیره انگور سنتی در جشن هالووین از هم پذیرایی کنید

نوع و مقدار مواد تشکیل دهنده بسته به محصول و فرآیند ساخت بسیار متفاوت است. ملاس به دلیل داشتن مواد مغذی به خصوص به دلیل آهن موجود در آن بسیار سالم تلقی می شود. 

در قرن هجدهم، ملاس سیاه را فقط از داروخانه ها می توان خرید. افسانه “داروی معجزه آسا” برای سلامتی از نظر علمی ثابت نشده است، اما ملاس به ندرت به عنوان یک مکمل غذایی مصرف می شود.

ملاس اغلب به عنوان خوراک دام در مزارع پرواربندی استفاده می شود. به طور سنتی از تراشه های ملاس برای تقویت حیوان در اسب ها نیز استفاده می شود.

صنایع غذایی و بیوتکنولوژی نیز شیره انگور سنتی را به عنوان ماده خام برای فرآیندهای مختلف خریداری می کنند:

ملاس قند به عنوان پایه ای برای تولید رام، ودکا و ویسکی، مخمر نانوایی، تقویت کننده طعم، اسید سیتریک و به عنوان یک ماده مغذی برای آنزیم ها و میکروارگانیسم ها برای صنایع دارویی عمل می کند. استفاده کنید.

ملاس را می توان به طرق مختلف به عنوان یک ماده غذایی نیز استفاده کرد. ملاس به دلیل کاهش محتوای قند و کالری کمتر، جایگزینی سالم برای انواع شیرین‌کننده‌ها می‌باشد، همچنین ترکیبات ارزشمند آن می‌تواند به پوشش بهتر نیازهای غذایی روزانه کمک کند.

ملاس معطر به شکل شربت یا به عنوان بخشی از مخمر، در تهیه شیرینی های شیرین و خوش طعم، در سس ها و به عنوان لعاب گوشت استفاده می شود. با این حال، بیماران دیابتی نباید ملاس قند مصرف کنند.

با استفاده از ملاس نیشکر و چغندر، بسته به دوز، مواد غذایی طعم شیرین و تلخ معمولی خود را به دست می آورند. با توجه به رنگ قهوه ای تیره تا مشکی، ملاس ما نیز به محصولات شما رنگ طبیعی می دهد بدون استفاده از اعداد E ناخواسته.

در صورت تمایل به طعم‌های لطیف‌تر، می‌توانیم ملاس‌هایی را با محتوای قند بالاتر یا طیف قند متفاوت به شما پیشنهاد کنیم. برای تماس با ما راحت باشید!

تیم ما به سوال شما پاسخ خواهد داد، از شما در انتخاب شما حمایت می کند و در صورت تمایل، محصولات مناسب را با شما همراه خواهد کرد. ملاس نیشکر ما نیز با کیفیت ارگانیک تایید شده موجود است.