با روغن سویا خوراکی می توانید موهای زیرپوستی خود را از بین ببرید

ثابت شده است که مصرف سویا با خطر ابتلا به سرطان سینه قبل از یائسگی رابطه معکوس دارد.

به عبارت دیگر، مصرف بیش از حد روغن سویا خوراکی خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

با این حال، بسیاری از آزمایشات بالینی برای نشان دادن اثر مصرف فیتواستروژن بر رشد تومور در بیماران سرطانی انجام نشده است.

تا به امروز، مطالعات مشابه با تعداد کمی نمونه و بسته به بیش از یک متغیر ارزیابی شده است.

نتایج “امیدبخش” از بسیاری از مدل های حیوانی کاهش اندازه تومور را به دلیل مصرف پروتئین سویا نشان می دهد.

با این حال، علاوه بر ماهیت غیراخلاقی القای مصنوعی سرطان در شرکت کنندگان غیرارادی، مقایسه حیوانات آزمایشگاهی با انسان خطرناک است.

ما موش نیستیم حتی در گونه انسان، تنوع فردی زیادی در فرآیندهای متابولیک فیتواستروژن ها و محصولات دارویی وجود دارد، بنابراین تحقیق در این زمینه دشوار و پیچیده است.

درعوض، باید به داده های همه گیر در مقایسه فرهنگ های غذایی آسیایی و غربی موجود توجه شود.

سویا برای قرن ها یکی از مواد اصلی در فرهنگ آسیایی بوده است و بروز بیماری هایی مانند نارسایی عروق کرونر قلب، فشار خون بالا، سکته مغزی ایسکمیک، سرطان های مرتبط با هورمون، پوکی استخوان، شکستگی لگن پس از یائسگی، دیابت و چاقی در این فرهنگ قابل مقایسه است.

که در ایالات متحده به میزان قابل توجهی پایین است.

با این حال، هنگامی که بخش خاصی از این جمعیت شروع به خوردن سبک غربی کردند، همانطور که انتظار می رفت، حساسیت آنها به بیماری ها شبیه به بیماری های موجود در قاره آمریکا شد.

اگرچه اصطلاحات “وگان” و “مبتنی بر گیاه” تا حد زیادی مورد استفاده قرار نمی گیرند، رابطه بین تأثیرات جغرافیایی و شرایط تغذیه ای و بهداشتی به رسمیت شناخته شده است.

در این مدت، ژنتیک انسانی (DNA) کامل شد.

اطلاعات ژنتیکی که همه انسان ها به طور مستقل حمل می کنند، نحوه زندگی و آنچه که می خوریم مستقیماً بر سلامت ما تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، مطالعه صد ساله اوکیناوا سلامت و رژیم غذایی 900 فرد 100 ساله و بالاتر را در اوکیناوا بررسی کرد و همچنین افراد 70، 80 و 90 ساله را مورد ارزیابی قرار داد.

وزارت بهداشت ژاپن از سال 1870 یک خانواده برای کل کشور ثبت می کند و هر 5 سال یکبار تمدید می شود.

شناخته شده ترین افراد صد ساله جهان در اوکیناوا زندگی می کنند.

فعالیت های بدنی روزانه، شاخص توده بدنی پایین و مصرف زیاد میوه ها، سبزیجات و سویا سنت زندگی مردم اوکیناوا است.

جمعیت سالخورده اوکیناوا در مقایسه با آمریکایی ها و کسانی که در سایر نقاط ژاپن زندگی می کنند، از سلامتی برخوردار هستند و خطر کمی برای ابتلا به سرطان (سرطان سینه، رحم، پروستات و روده بزرگ) دارند.

خطر فراموشی (زوال عقل)، پوکی استخوان و انسداد عروق کرونر نیز بسیار کم است.

بر اساس 10 سال تحقیقات بالینی، جمعیت سالخورده آمریکا دارای نرخ بسیار بالاتری از ضعف، افسردگی، اعتیاد به مواد مخدر و ضعف در تحرک و فعالیت بدنی است.