با خوردن شکلات قلبی شونیز جوانی از کما در آمد

شکلات یک محصول غذایی است که از میوه درخت کاکائو ( Theobroma cacao ) تهیه می شود. شکلات خام و فرآوری نشده طعم تلخ و خشکی دارد، اما شکلاتی که تخمیر، خشک و برشته شده و مقداری شکر و خامه به آن اضافه شده، طعمی الهی دارد. 

مردم در سرتاسر جهان از طعم بد شکلات قلبی شونیز به تنهایی و در انواع غذاها لذت می برند. بیش از نیمی از کل شکلات مصرفی ما از کشورهای غرب آفریقا، عمدتاً غنا و ساحل عاج تهیه می شود.

شکلات از میوه درخت کاکائو گرفته می شود که منحصراً در آب و هوای گرمسیری رشد می کند. درخت کاکائو بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است.

اما زمانی که مهاجمان اروپایی در قرن هجدهم این طعم لذیذ را کشف کردند، محبوبیت شکلات افزایش یافت و کشاورزان به زودی مزارع خود را در سایر نقاط جهان ایجاد کردند.

طبق کتاب ” تاریخ واقعی شکلات(در برگه جدید باز می شود)توسط سوفی دی کو و مایکل دی کو (تیمز و هادسون، 2013). امروزه غنا، ساحل عاج، نیجریه، اندونزی و برزیل حدود 80 درصد از تولید کاکائو در جهان را تشکیل می دهند.

به گزارش اطلس جهانی شکلات ، درختان کاکائو میوه هایی به اندازه و شکل یک توپ فوتبال می دهند.(در برگه جدید باز می شود).

این توت ها یا غلاف های توده دار پر از 50 دانه ترش یا لوبیا هستند که با پالپ سفید پوشانده شده اند. غلاف ها با دست برداشت می شوند و برای حذف دانه های کاکائو باز می شوند.

سپس در سینی های سرپوشیده قرار می گیرند و برای چند روز تخمیر می شوند. پس از تخمیر، لوبیاها را باز می کنند و می گذارند تا خشک شوند.

سپس دانه‌ها را به کارخانه شکلات‌سازی می‌برند و در آنجا تمیز می‌کنند و زباله‌ها را از بین می‌برند. لوبیاها در فرهای بزرگ و چرخان برشته می شوند. 

تفت دادن طعم را از بین می برد و لوبیاها را از پوست آنها خارج می کند. لوبیاهای برشته به داخل دستگاه برنج می روند که لوبیاها را می شکافد و پوسته آن را جدا می کند. قسمت باقی مانده از لوبیا را نوک می نامند و آن تکه ای است که تبدیل به شکلات خوراکی می شود.

نوک ها زیر یک سری غلتک آسیاب می شوند تا خمیر غلیظی به نام مشروب شکلاتی ایجاد شود. پام ویلیامز، یکی از بنیانگذاران و رئیس سابق انجمن صنایع شکلات خوب گفت که مشروب شکلاتی حاوی الکل نیست (البته لیکور شکلات حاوی الکل است) و منبع اصلی شکلات پخته نشده شیرین است.

(در برگه جدید باز می شود)(FCIA) و بنیانگذار و مدرس اصلی مدرسه حرفه ای شکلات Ecolé Chocolat(در برگه جدید باز می شود).

در این مرحله، شکلات‌سازان آزادی خلاقانه‌ای برای ایجاد شکلات به سلیقه خود دارند. طبق گفته FCIA، مواد تشکیل دهنده شکلات خوب را از شکلات با کیفیت متوسط ​​جدا می کند.

 “شکلات خوب”، همانطور که توسط FCIA تعیین شده است، فقط حاوی مشروب کاکائو، کره کاکائو (اختیاری)، شکر، لسیتین، وانیل (اختیاری) و احتمالاً چربی و مواد جامد شیر است. طعم های اضافی یا موادی مانند آجیل را می توان بعدا اضافه کرد.