استفاده از رب گوجه نازچین یک سنت دیرینه در گرجستان است

در روزگاران قدیم استفاده از رب گوجه نازچین هدف خاصی داشت. زمانی که گوجه فرنگی تازه در دسترس نبود، به عنوان جایگزینی برای گوجه فرنگی استفاده می شد.

رب گوجه فرنگی در خانه به عنوان راهی برای نگهداری گوجه فرنگی برای استفاده در زمستان تهیه می شد.

در جایی خواندم که رب گوجه فرنگی از ایتالیا سرچشمه گرفت و سپس استفاده از آن در سایر مناطق مدیترانه گسترش یافت، که با توجه به اهمیت گوجه فرنگی در غذاهای مدیترانه ای کاملا منطقی است.

امروزه می‌توانید گوجه‌فرنگی را در تمام طول سال تهیه کنید اگرچه گوجه‌فرنگی‌هایی که طعم خوبی ندارند یا از کنسرو گوجه‌فرنگی استفاده کنید، پس چرا به جای آن از آن استفاده نکنید؟

استفاده از رب واقعا طعم متفاوت و منحصر به فردی می دهد که با گوجه فرنگی تازه یا کنسرو گوجه فرنگی نمی توانید به دست آورید. چرا که نه؟ از نظر تغذیه ای، با رب گوجه فرنگی فواید زیادی خواهید داشت.

رب

رب گوجه فرنگی اساساً از گوجه فرنگی پخته شده تشکیل شده است که صاف شده است.

مطالعات نشان داده‌اند که محصولات فرآوری‌شده گوجه‌فرنگی مانند رب گوجه‌فرنگی دارای سطوح بالاتری از لیکوپن هستند، آنتی‌اکسیدانی که به‌خاطر اثر محافظتی آن در برابر برخی از انواع سرطان و همچنین سلامت پوست شناخته شده است.

اما رب گوجه فرنگی چیزی نیست که من آن را یک محصول فرآوری شده در نظر بگیرم (به معنای بد)، فقط حرارت داده شده و صاف می شود و فقط حاوی گوجه فرنگی و گاهی نمک (بدون مواد نگهدارنده یا شکر) است.

علاوه بر این، با اضافه کردن روغن زیتون، همانطور که در آشپزی یونانی رایج است، نه تنها چربی های تک غیراشباع خوب و آنتی اکسیدان های روغن زیتون دریافت می کنید.

بلکه وجود چربی جذب آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی را افزایش می دهد.

اگر با رب گوجه‌فرنگی آشپزی می‌کنید، یک مزیت اضافی به دست می‌آورید: حرارت دادن رب گوجه‌فرنگی با روغن زیتون، فعالیت آنتی‌اکسیدانی را افزایش می‌دهد.