استفاده از تخمه آفتاب گردان بسته بندی در تولید ظرف پلاستیکی

قرن هاست که تخمه آفتاب گردان بسته بندی وجود داشته و دارای سابقه طولانی مطالعات، نتایج اثبات شده و فواید بی شماری برای سلامتی هستند.

این ابرغذا گزارش‌ های سلامتی و مطالعاتی دارد که قدمت آن به 3000 سال قبل از میلاد در آمریکای شمالی باز می‌گردد.

آنها به دلیل خواص فراوانی که برای سلامتی دارند، یکی از محبوب ترین و پر تقاضاترین دانه ها در جهان هستند که امروزه می توانید از آنها مطلع شوید.

تخمه های آفتابگردان در سرتاسر جهان در دسترس هستند و اکنون است که می توانید تاریخچه آن ها، چرایی مفید بودن آن ها برای سلامتی و اینکه چرا باید امروز آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، دریابید:

هسته تخمه آفتابگردان میوه ای است که از گیاه آفتابگردان به دست می آید. حدود 70 گونه آفتابگردان وجود دارد و همه از یک خانواده ژنتیکی به نام هلیانتوس آنووس هستند.

تخمه

سه نوع تخمه آفتابگردان وجود دارد، لینولئیک، اولئیک بالا و اولئیک متوسط. آنها به دلیل ترکیب شیمیایی لیپیدها متفاوت هستند.

لینولئیک چند غیر اشباع است، اولئیک میانی دارای چربی اشباع کمی است و اولئیک بالا از چربی های غیر اشباع و بدون ترانس تشکیل شده است.

دو کاربرد عمده تخمه آفتابگردان به عنوان روغن و غذا است. با توجه به رنگ آنها می توانید تفاوت بین این دو دانه را تشخیص دهید.

انواعی که ما می خوریم، که از محصولات شیرینی جات به دست می آیند، دارای نوارهای سفید روی آنها هستند. دانه های روغنی سیاه رنگ هستند و معمولاً کوچکتر از دانه های محصولات شیرینی هستند.

به گفته مؤسسه کشاورزی توماس جفرسون، حدود 10 تا 20 درصد از محصول را محصولات شیرینی تشکیل می دهند.

بقیه عمدتاً دانه های روغنی هستند که نوع ارجح برای پرندگان است که مصرف کننده اصلی تخمه آفتابگردان هستند.

برای مصرف انسان، دانه‌های آفتابگردان معمولاً به صورت ترکیبی، میله‌های تغذیه، نان چند دانه، کره تخمه آفتابگردان یا به تنهایی مصرف می‌شوند.

غنی بودن از چربی ها، مواد معدنی و ویتامین ها دلیل مفید بودن آنها برای سلامتی شماست.