از باطری ماشین سپاهان 74 آمپر به عنوان صفحه مانیتور هوشمند استفاده می شود

می توانید در مقاله ما در مورد ساختار و عملکرد باطری ماشین سپاهان 74 آمپر و نحوه عملکرد باتری را بیابید. باتری های معمولی مانند باتری های سرب اسیدی رایج ترین انواع باتری ها هستند.

این فناوری اغلب به عنوان SLI شناخته می شود که به عملکردهای اصلی باتری خودرو مربوط می شود: راه اندازی، روشنایی و احتراق.

آنها برای وسایل نقلیه بدون فناوری استارت استاپ و تعداد متوسطی از مصرف کنندگان برق مناسب هستند.

باتری های EFB یک نسخه بهینه شده و با کارایی بالاتر از باتری مرطوب هستند. مخفف “EFB” مخفف “Enhanced Flooded Battery” است.

در اینجا نیز صفحات با جداکننده میکرو متخلخل از یکدیگر عایق می شوند. بین صفحه و جداکننده نیز یک اسکریم پلی استر وجود دارد.

این ماده به تثبیت مواد فعال صفحات و افزایش طول عمر باتری کمک می کند. باتری های EFB دارای تعداد زیادی چرخه شارژ هستند و در مقایسه با باتری های معمولی بیش از دو برابر عملکرد تخلیه جزئی و عمیق را ارائه می دهند.

باطری

باتری های EFB اغلب در خودروهایی با سیستم های استارت-استاپ خودکار ساده نصب می شوند. با توجه به عملکرد برتر خود، باتری های دارای فناوری EFB نیز به طور فزاینده ای به عنوان جایگزینی برای باتری های سرب اسیدی معمولی استفاده می شوند.

باتری های AGM همه کاره هستند، عملکرد بالایی دارند و برای تقاضاهای بالا طراحی شده اند. در اصل، ساختار یک باتری AGM مانند یک باتری سلول مرطوب است.

با این حال، در یک AGM، الکترولیت دیگر شناور آزاد نیست، بلکه در یک جداکننده الیاف شیشه‌ای خاص متصل می‌شود و به همین دلیل به آن «مصفح شیشه‌ای جاذب» می‌گویند.

منطقه تماس بزرگ به توان خروجی کمک می کند و همچنین باتری را ضد نشت می کند. با توجه به ساختار آن، باتری در بسته بندی هوا بسته می شود.

این ویژگی امکان بازترکیب داخلی اکسیژن و هیدروژن را فراهم می کند، به طوری که هیچ اتلاف آب وجود ندارد.

برای محافظت در برابر فشار بیش از حد، سلول‌های باتری جداگانه مجهز به یک سوپاپ ایمنی هستند تا حتی در صورت نقص، ایمن باقی بمانند.